Молився і вмивався

Попудника Івана добре знають у Заглині. Один з найстарших у селі, добре пам’ятає історію каплиці при джерелі. Має і особистий досвід одужання від джерельної води Кубачихи.

“Мені було 9 років. На лиці і шиї з’явилася висипка з водяними піхурцями. Лікарі не могли допомогти. Я часто пас корів біля джерела і добре його знав. Мій розпач дійшов до того, що одного разу я біг до джерела і за сльозами не бачив дороги. Я плакав, бо мало того, що був сиротою, ще й лице стало таким, що не міг на люди показатися. Соромився однолітків. Молився і вмивався. Так бігав туди багато разів. Почало присихати. Як тільки пас худобу – одразу гнав її туди і досвіта вмивався.

Богородиця помогла. А доказом того, що таке було, є тільки знаки на лиці.

Треба дякувати тим людям, що зробили сьогодні з цього місця такий райський куточок. Є куди прийти, де покупатися і набрати води, де посидіти і помолитися. Та й, зрештою, на що подивитися.
Щоб та каплиця на віки там стояла”.

Молоде покоління, діти та внуки Івана Попудника, теж ходять до джерела сім’ ями. Набирають там води для купелю дітей. Допомагає від усіляких дитячих висипок. А коли ночами дитина плаче, треба деякий час додавати у ванночку для немовляти тієї джерельної води. Допомагає, – переконалася внучка Попудника Марія Пелипець: “Діва Марія є Матір’ю. Ніяке інше серце не відчуває так страждань матері, яка переживає за своє дитя, як серце Богородиці. Тому Вона вислуховує матерів у найкритичніших ситуаціях і помагає. Ми дуже раді, що це святе місце оберігається сьогодні з особливою людською турботою”.