Місце Небесного Лікаря

У селі Замок усі знають історію однієї жінки, що регулярно ходила до джерела лікувати хворі ноги і таки вилікувала. Це була Стефанія Харко, що на час написання книги вже померла. Ось що розповідає її рідна сестра Марія: “Тоді, молодою, Стефа їздила доїти корів до Магерова на Яворівський полігон. Одного разу, вертаючись назад, впала з вантажної машини і сильно побилася. Був параліч. Потім просто сильно боліли ноги. Мучилася багато років. Але була побожною. Хтось сказав, що треба 12 разів удосвіта ходити до джерела в Заглину і митися там. Пам’ятаю, прокидаюся зранку, а Стефи вже нема – пішла до джерела. Від того її біль проходив, тим і жила.

Та я і сама з віком почала відчувати слабість у ногах. Одного разу роззулася і таки наважилася залізти у цю крижану воду. Після тої ванни мене охопила така радість, тіло наповнилося таким здоров’ям, що захотілося усім про це розказати. І здавалося, я здатна пішки забігти до Львова …

Взагалі, на тому святому місці всі мої недуги відходять, і я себе почуваю здоровою і сильною. Кілька літрів води від цілющого  джерела несу легко. Ця вода – моє життя. Вона дає надію вижити і зберегти себе на цій землі.

Велика честь і слава Матері Божій і Її Синові за святе місце в Заглині, місце Небесного Лікаря”.