Проща 11.05.2014

02другу неділю травня  традиційно відбувається Марійська проща до Заглини. Цього року до Марійського центру прибули понад три тисячі прочан із Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Вірні чисельно приступили до Святих Таїнств Сповіді і Святого Причастя, а також зачерпнули святої води із цілющого джерела, де у XVII столітті об’явилася Мати Божа.

Очолив урочисту Божественну Літургію єпископ Сокальсько-Жовківський Михаїл Колтун. У євангельській благовісті архиєрей підняв питання про визнання віри у сьогоденні, «наскільки нам її вистарчає, наскільки ми маємо любов до своєї Церкви, Батьківщини, до своєї гідності бути дітьми Божими». «Ми маємо християнську спадщину, яку Господь нам дав, щоб ми тривали у вірі і це є той скарб, який ми не маємо закопати, бо Бог запевнив нам свою поміч у житті». Тож проповідник закликав «не бути лінивими чи легковажними» і вчитися розуміти один одного. Далі архипастир подав приклад Майдану: «яке добровільне було служіння, підтримка та взаєморозуміння. Бог нам відкрив на Майдані те, до чого нас постійно закликає Церква: брати і сестри, єднайтеся, миріться, служіть один одному, будьте чуйні на виклики життя». Окрім цього архиєрей розглянув тему збереження навколишнього середовища. «Пресвята Богородиця, скликає нас у це святе і красиве місце – Заглину. Тут природа, святе і чисте джерело, яке дає нам оздоровчу силу. Тож має бути дієва побожність, щоб ту чисту природу, рослинний і тваринний світ не руйнувати, а плекати для нашого ж блага», – підсумував архипастир.

Наприкінці богослужіння оприлюднено Звернення Блаженнішого Святослава з нагоди декади місійності та Послання Синоду єпископів з нагоди президентських виборів.

Владика Михаїл подякував отцеві Петрові Салу, ЧНІ, директору Марійського центру в Заглині, за розвиток цього паломницького місця. Відтак зазвучали найщиріші привітання для усіх матерів, які мають найцінніший дар Божий давати життя.
03 03-1 04 05 06 07 08 10 09 11 12 13 16 17 18